Nearshoring Sk

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Čo je to nearshoring a aké sú jeho výhody

Výhodný, efektívny a naplní vaše potreby odborníkov — to je nearshoring. Čo to je a aké prínosy od neho môžete očakávať? To všetko vám prezradíme v nasledujúcom článku. 

Čo je to nearshoring?

Mnoho firiem bežne využíva outsourcing. Znamená to, že si na realizáciu niektorých činností najmú externého dodávateľa. Takýmto spôsobom je možné zabezpečiť aj viacero činností v jednej spoločnosti niekoľkými dodávateľmi. 

Pri hľadaní dodávateľa na komponenty alebo služby je potrebné myslieť na geografickú vzdialenosť a podstatnou je tiež cena. Práve kvôli cene sa často stáva, že si firmy vyberú aj geograficky vzdialeného dodávateľa. Pri komunikácii či riešení problémov však potom môže dochádzať ku komplikáciám. Riešením, ktoré kombinuje vhodnú geografickú blízkosť a výhodnú cenu služieb, je nearshoring. 

Nearshoring je vlastne outsourcing, pri ktorom firma využíva služby odborníkov z blízkeho zahraničia. Prináša efektívnosť pri riadení činností aj finančnú výhodnosť. Preto sa nearshoring teší čoraz väčšiemu záujmu malých aj väčších spoločností. 

Nearshoring na Slovensku
Zdroj: Pixabay.com

Nearshoring na Slovensku

Slovensko ako súčasť Európskej únie ponúka okrem malej geografickej vzdialenosti pre nearshoring z okolitých štátov aj iné výhody. Nearshoring na Slovensku poskytuje zahraničným spoločnostiam možnosť výberu kvalitných odborníkov. Veľkým plusom sú konkurencieschopné mzdy, ktoré znižujú náklady na služby a infraštruktúra. Za nearshoring na Slovensku hovoria aj:

  • hospodársky rast,
  • vysoké percento zamestnanosti,
  • kybernetická bezpečnosť,
  • atraktivita zameraná na zakladanie spoločností,
  • vzdelanosť a odbornosť pracovnej sily, 
  • dobrá znalosť svetových jazykov, 
  • priaznivé daňové prostredie, 
  • vysoká produktivita práce. 

IT v Českej republike

Pre IT v Českej republike je zaujímavou nielen poloha Českej republiky v strednej Európe. Vďaka členstvu v EÚ sa môžete spoľahnúť na legislatívnu blízkosť. Táto krajina disponuje množstvom kvalifikovaných pracovníkov v IT oblasti, pričom ponúka nižšie náklady na mzdy ako mnohé iné krajiny. Nezanedbateľná je pritom úroveň znalostí, ktorá je zárukou vynikajúco odvedenej práce. V Českej republike našli svojich odborníkov aj mnohé známe spoločnosti, ako sú Avast, IBM či Microsoft. 

IT outsourcing
Zdroj: Pixabay.com

IT v Českej republike zaujme tiež dobrou znalosťou anglického jazyka, čo eliminuje jazykovú bariéru. Krajina vyniká rýchlo rastúcim informačno-komunikačným trhom a priaznivý je aj vývoj rastu HDP. 

Čo dodať? Snáď len to, že počet informačno-komunikačných odborníkov tu neustále rastie. Každoročne sa k nemu pridáva 7 tisíc absolventov škôl, čo je základom pre vysoký potenciál rastu a kvalitných IT služieb. 

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.