Zenmate Vpn Recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Recenzia: ZenMate VPN vyladená pre torrenty a streaming

ZenMate je na prvý pohľad priemerná VPN, ktorá však stojí minimálne za to, aby ste o nej aspoň popremýšľali. Jedným z dôvodov, prečo ju používať, je jednoduché užívateľské rozhranie, servery optimalizované pre odblokovanie streamovacích služieb ako Netflix, a podpora torrentov, pre ktoré má takisto špeciálne servery. Aká je VPN z Nemecka? To sa dozviete v tejto recenzii.

Čo je ZenMate VPN a dá sa jej veriť?

ZenMate je VPN služba, ktorá vznikla v roku 2013 v nemeckom Berlíne. Vznik tejto virtuálnej privátnej siete má za sebou rovnaký príbeh, ako majú všetky ostatné najlepšie VPN. Inšpiráciou tu bola túžba po bezpečnejšom prístupe k internetu cez nezabezpečené verejné Wi-Fi, ale takisto slobodný prístup k webom na miestach, kde je cenzúra.

Zenmate Vpn Recenzia Uvod

O aplikácii ZenMate by sa dalo písať v superlatívoch. Je precízne dotiahnutá do dokonalosti, takže sa jednoducho používa a nezablúdite v nej. To si môžete osobne vyskúšať v bezplatnej verzii. Ja osobne rád zaraďujem ZenMate medzi najlepšie VPN zadarmo, kam rozhodne právom patrí. Musíte ale počítať s obmedzenými funkciami a možnosťou pripojiť sa len k 4 lokalitám.

A určite patrí aj medzi kvalitné platené VPN, hoci sa povráva, že servery optimalizované na odblokovanie streamovacích služieb (napríklad BBC iPlayer) nefungujú vždy najlepšie. Avšak vývojári zo ZenMate tieto prehrešky postupne opravujú.

V súčasnej dobe ponúka ZenMate VPN možnosť pripojiť sa k viac ako 4200 serverom v 80+ krajinách po celom svete. Lákadlom, prečo túto službu skúsiť, je určite možnosť pripojiť sa s neobmedzeným počtom zariadení, optimalizované servery pre streamovacie služby (Hulu, Netflix, HBO Max, Disney Plus a podobne), prísna politika bez protokolovania (VPN neukladá históriu) a pár ďalších funkcií, o ktorých vám napíšem o kúsok nižšie.

Hlavné funkcie ZenMate VPN

Najviac funkcií získate v platenej verzii ZenMate, takže s nimi moc nepočítajte v bezplatnom variante.

360° ochrana

Zenmate Vpn Recenzia 360 Ochrana

360° ochrana znamená, že túto VPN môžete nainštalovať alebo inak používať na väčšine zariadení a operačných systémov. ZenMate Ultimate poháňa OpenVPN, vďaka čomu je tu možnosť používať ZenMate kdekoľvek, kde sa dá použiť OpenVPN. Primárne nás zaujímajú, samozrejme, operačné systémy, takže ZenMate ide nainštalovať na Windows, Linux, Android, MacOS, iOS a aj na rôzne zariadenia ako Android TV a Amazon Fire TV, Raspberry Pi alebo herné konzoly.

Streamovanie

Zenmate Vpn Recenzia Streaming
Služby, ktoré ZenMate vie odblokovať.

Odblokovanie streamovacích služieb je jednou z vecí, prečo si ľudia VPN zaobstarajú. Ide o to, že streamovacie služby sú viazané autorskými právami, ktoré im neumožňujú vysielať niektoré relácie mimo danú krajinu. Diváci z iných krajín preto nemôžu sledovať seriály a filmy, ktoré ich lákajú. VPN je možnosťou, ako toto obísť.

V aplikácii následne vidíte to, čo je na ďalšom obrázku. Jednoducho si vyberiete server, podľa toho, čo chcete sledovať, a jedným kliknutím sa k serveru pripojíte.

Zenmate Vpn Recenzia Streaming Servery V Aplikaci
Optimalizované servery pre streaming v aplikácií ZenMate VPN.

Kill Switch

Jedna z najužitočnejších bezpečnostných funkcií každej kvalitnej VPN. Kill Switch je vlastne bezpečnostná poistka, ktorá zariadi vašu 100 % anonymizáciu alebo bezpečnú komunikáciu s internetom v prípade výpadku VPN.

Zenmate Vpn Recenzia Kill Switch

Funguje to vlastne veľmi jednoducho. Funkcia kontroluje, či je VPN aktívna. Keď náhodou dôjde k výpadku VPN z akéhokoľvek dôvodu, funkcia vás okamžite odpojí od internetu. Vďaka tomu nedôjde k nezabezpečenej komunikácii ani k odhaleniu vašej identity. Aby som povedal pravdu, toto sa mi so žiadnou VPN nestalo, ale hrozba, že vás poskytovateľ internetu, inzerenti, vláda, hackeri z ničoho nič odhalia, tu je.

Neobmedzený počet zariadení a internetových prehliadačov

To je jedna z výhod ZenMate VPN. Nie ste tu ničím obmedzení. Aplikácie môžete inštalovať na neobmedzený počet zariadení, ktorých môže byť vďaka využitiu OpenVPN naozaj veľa, a nie ste obmedzení ani na počet internetových prehliadačov. Tie prehliadače píšem zámerne, pretože táto služba má v podstate 3 možnosti služieb – Zadarmo, Pro a Ultimate. Variant Pro je určený pre užívateľov, ktorí chcú mať VPN nainštalovanú pomocou pluginu priamo v internetovom prehliadači.

Zenmate Vpn Recenzia V prehliadaci Chrome
ZenMate VPN rozšírenie v prehliadači Google Chrome.

Prečo mať len plugin v prehliadači a nie desktopovú aplikáciu? Keď sa pripojím k VPN desktopovým aplikáciám, dôjde k zmene IP úplne všade, ale s použitím prehliadača môžete byť v jednom prehliadači pripojení k VPN a v druhom používať normálne pripojenie.

Cena ZenMate VPN

Vyššie som písal, že ZenMate VPN má 3 tarify: Zadarmo, Pro a Ultimate. Bezplatná VPN nie je v podaní ZenMate tak zlá. Samozrejme to nie je plnohodnotná služba, pretože v nej toho dosť chýba. Pokiaľ sa uspokojíte so 4 lokalitami a pomalším pripojením, budete spokojní. V každom prípade, platiaci zákazníci toho získajú oveľa viac.

Zenmate Vpn Recenzia Pro Cena
Cena za ZenMate VPN Pro.
Zenmate Vpn Recenzia Ultimate Cena
Cena za ZenMate VPN Ultimate.

Keď medzi sebou porovnáme tarify Pro a Ultimate, dostaneme sa k tomu, že hlavný rozdiel je v počte aplikácií. Verzia Pro je iba pre pluginy (rozšírenie) pre internetové prehliadače. S touto tarifou prichádzate o podporu P2P sietí, pretože k tým je potrebné úplné pripojenie k VPN, ktoré dokáže zariadiť iba desktopová aplikácia. Ak chcete mať možnosť používať ZenMate VPN na viacerých rôznych zariadeniach, potrebujete verziu Ultimate.

Zenmate Vpn Recenzia Porovnanie Tarifov
Porovnanie taríf. Aký je rozdiel medzi ZenMate VPN Pro a Ultimate.

Verzia Ultimate vyjde v podstate cenovo rovnako, ako verzia Pro, ale získate za to viac možností využitia. Teda je tu potrebné počítať s predplatným na 3 roky dopredu. Potom vás ročná cena za verziu Ultimate vyjde lacnejšie ako ročná cena za verziu Pro.

Výhody a nevýhody

Klady (+)Zápory (-)
+ Môžete pripojiť neobmedzene zariadení alebo prehliadačov
- Menej bezpečnostných funkcií
+ Pripojenie jedným kliknutím
+ Bezplatná verzia (s obmedzeniami)
+ Servery optimalizované na streaming
+ OpenVPN
+ Dostatočný počet serverových lokalít

Hodnotenie a záver

V úvode som písal, že ZenMate je priemerná VPN. Musím to vysvetliť. ZenMate je skvelá VPN, ale má pomerne málo funkcií, čo ju posúva skôr do priemeru. To ale neznamená, že je to zle. Táto virtuálna privátna sieť je jednoduchá na použitie a svoj účel plní na 100 %. Jednoducho a rýchlo sa pripojíte k vybranému serveru. A pritom vám vlastne v aplikácii nič neprekáža, pretože prehľadná.

ZenMate VPN na webe hlása prísnu politiku bez protokolovania, ale faktom je, že spoločnosť je z Nemecka. To by teoreticky mohol byť problém pre paranoidnejších užívateľov, pretože spoločnosť podlieha Európskemu právu. To vás ale nemusí trápiť, ak neprevádzkujete nejaké nelegálne podnikanie a aktivity. Avšak samotný prísľub politiky bez protokolovania by mal stačiť na to, že spoločnosť naozaj nevedie žiadne záznamy, alebo že neukladá históriu prehliadania internetu jej užívateľov.

Za mňa je ZenMate VPN jednoduchá a funkčná VPN, ktorú sa nemusíte obávať používať. Skúste si ju sami. Je to vlastne zadarmo alebo s garanciou vrátenia peňazí počas 30 dní.

Ak vám ZenMate nevyhovuje, poďte si vybrať inú VPN z nášho porovnania VPN, kde určite nájdete tu najlepšiu, ktorá bude vyhovovať vašim požiadavkám.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.