Zoogvpn Recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Recenzia: ZoogVPN je za tie peniaze slušná VPN

ZoogVPN je poskytovateľ VPN služieb, ktorý umožňuje používateľom zabezpečiť ich internetové pripojenie, skryť ich IP adresu a tým pomôcť s anonymizáciou a bezpečnosťou na internete. O ZoogVPN ste pravdepodobne ešte nepočuli. Po niekoľkých týždňoch testovania vám prinášam svoj názor na ňu. Vás určite najviac zaujíma, či sa oplatí túto službu kúpiť? To sa dozviete práve v tejto recenzii.

Pri testovaní ZoogVPN som si všimol niekoľko vecí, ktoré by vám nemali uniknúť. Sú to:

  • Rýchlosť: Som prekvapený rýchlosťou niektorých serverov. Pripojenie je stabilné. Na bežné surfovanie a streamovanie je plne dostačujúce.
  • Rozhranie: Aplikácia je intuitívna a ľahko použiteľná, čo je výborné nielen pre začiatočníkov, ktorí chcú VPN nainštalovať a rovno používať bez zložitého nastavovania.
  • Cena: V porovnávaní s konkurenciou je cena za služby ZoogVPN rozumná.
  • Okamžité pripojenie: Po kliknutí na tlačidlo pripojiť, sa aplikácia bleskovo pripojí k vybranému serveru. Bez čakania.
  • Servery v problémových lokáciách: K dispozícii sú servery napríklad v Číne a Rusku.

Predtým ste mohli v recenziách ZoogVPN čítať o problémoch, ktorými aplikácia trpela. Osobne ma napríklad pri vyhľadávaní serveru (lokality) štvalo, že keď som klikol na lokalitu, tak som sa rovno nepripojil, ale musel som ešte kliknúť na tlačidlo pripojiť. To bol jeden zbytočný klik myšou. Toto ale vyriešila najnovšia verzia aplikácie.

1 Zoogvpn Okamzite Pripojenie
Pripojenie k serveru na jedno kliknutie

ZoogVPN má servery rozprestreté po celom svete. Poskytuje viac ako 1000 IP v 41 krajinách. Vďaka tomuto rozsahu je používateľom ponúknutá slušná geografická flexibilita a šanca obísť geografické obmedzenia nielen pri odblokovaní športových streamov. V skutočnosti však ZoogVPN disponuje iba 70+ servermi v 41 krajinách. To sú v porovnaní s ostatnými VPN o dosť menšie čísla, ale ZoogVPN zas nemá toľko používateľov, takže je to dostačujúce a tento ukazovateľ bude pravdepodobne rásť spoločne s počtom spokojných používateľov služby.

2 Zoogvpn Parametre
Hlavné parametre VPN

ZoogVPN tabuľkové parametre

Počet serverov70+ (1000 IP)
Počet geolokácií (krajín)41+
Počet naraz pripojených zariadeníneobmedzene
AplikácieWindows, Mac, Android, iOS, Linux, Chrome, Firefox, Fire TV, Android TV
Kill SwitchÁno
Split tunnelingNie
Odblokuje streamovaný obsahÁno

Aká je rýchlosť ZoogVPN

V mojich testoch nepatrí ZoogVPN medzi najrýchlejšie VPN, ale môže sa porovnávať s väčšinou VPN služieb na trhu. Počas testovania som narazil len na minimálne straty rýchlosti, čo je dobré na streamovanie obsahu alebo na online hranie. Online hráča zaujme, že ZoogVPN má priemernú nižšiu latenciu (ping 144,2 ms) oproti väčším VPN ako Private Internet Access (priemerný ping 157,2 ms) alebo Express VPN (priemerný ping 182,4 ms).

Porovnanie rýchlosti s ďalšími VPN:

Cyber Ghost VPNNordVPNZoogVPN
Download (Mbps)23,129,131,1
Upload (Mbps)16,51522,6
Ping (ms)149,1177144,2

ZoogVPN – test rýchlosti pripojenia

LokalitaDownload [Mbps]Upload [Mbps]Ping [ms]
USA (New York)18,9814,691
EÚ (Frankfurt)36,7641,6822
Austrália (Sydney, Melbourne)31,182,38263
Nový Zéland (Auckland, Wellington)31,045,41297
Rusko (Moskva)37,5228,5648
celosvetovo (priemer)31,118,5144

Hlavné funkcie

Z pohľadu bezpečnosti sa môže ZoogVPN porovnávať s najlepšími službami na trhu. ZoogVPN používa silné šifrovanie, čo zaisťuje, že vaše dáta zostanú v bezpečí pred zvedavými očami. Okrem toho poskytovateľ tvrdí, že nevedie žiadne protokoly o aktivitách svojich používateľov, čo je pre mnohých kľúčovým faktorom pri výbere VPN.

3 Zoogvpn Hlavne Funkcie

Bezpečné protokoly

Jedným z kľúčových aspektov každej VPN služby je ponuka protokolov, ktoré zaisťujú bezpečnosť a efektivitu spojenia. ZoogVPN exceluje v tejto oblasti tým, že podporuje širokú škálu moderných a osvedčených protokolov. Medzi nimi je IKEv2, ideálny na rýchle prepínanie medzi sieťami vďaka jeho schopnosti rýchlo obnoviť spojenie.

OpenVPN, čo je štandard priemyslu pre jeho vysokú úroveň zabezpečenia a spoľahlivosť, L2TP/IPSec, ktorý je široko uznávaný pre dobrý kompromis medzi rýchlosťou a bezpečnosťou, a PPTP, aj keď je starší a menej bezpečný, môže byť užitočný na rýchle streamovanie.

4 Zoogvpn Nastavenie
Jednoduché nastavenie vrátane výberu protokolu

A konečne WireGuard, najnovší prírastok do arzenálu VPN protokolov, ktorý ponúka rýchlosť a špičkové šifrovanie. Vďaka tejto kombinácii protokolov ponúka ZoogVPN flexibilitu pri výbere toho správneho zabezpečenia pre konkrétne potreby.

Leak protection

Ochrana proti únikom je kľúčovým kritériom pri výbere VPN, a ZoogVPN v tomto ohľade nesklame. Služba obsahuje vstavanú ochranu proti úniku DNS, ktorá zaisťuje, že vaša skutočná IP adresa zostane skrytá a všetka internetová prevádzka prechádza cez bezpečný tunel VPN. To je obzvlášť dôležité v situáciách, keď je riziko úniku IP adresy najvyššie. Napríklad pri prerušení spojenia.

Odblokovanie streamovacích služieb so ZoogVPN

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa mnohí používatelia obracajú k VPN, je odblokovanie obľúbeného obsahu na streamovacích platformách. ZoogVPN sa mi v tomto ohľade osvedčila. Počas testovania som si vyskúšal, že ZoogVPN úspešne odblokováva populárne služby ako Netflix, Hulu a BBC iPlayer.

Pre príklad vám to ukážem na stránkach BBC a ich iPlayeru. Tunajšie programy sú pre divákov z iných krajín blokované. Viď ďalší obrázok.

5 Zoogvpn Zablokovany Iplayer
Zablokovaný iPlayer

Pokiaľ sa pomocou ZoogVPN pripojím na niektorý zo serverov vo Veľkej Británii, tak ochrana v prehliadači nedokáže rozpoznať, že nie som divák z UK. Tým pádom mám program odblokovaný a môžem ho sledovať. Odblokovanie funguje správne, čo dokazuje ďalší obrázok.

6 Zoogvpn Odblokovany Iplayer
Odblokovaný program na iPlayer

ZoogShadowing

V mnohých krajinách s prísnou internetovou cenzúrou môže byť VPN ľahko detegované a blokované technológiami ako hĺbková inšpekcia paketov (DPI). ZoogVPN reaguje na túto výzvu funkciou ZoogShadowing, ktorá maskuje VPN prevádzku tak, aby vyzerala ako bežná HTTPS prevádzka. Vďaka tomu umožňuje používateľom bezproblémový prístup k internetu aj v krajinách ako Čína, Rusko a Katar. To znamená, že aj v krajinách s najprísnejšou internetovou cenzúrou môže táto VPN zabezpečiť, aby jej používatelia mali slobodný a neobmedzený prístup k internetu.

P2P a torrenty

Pre mnohých používateľov je podpora torrentov a P2P kľúčovým kritériom pri výbere VPN. ZoogVPN je v tomto ohľade ideálnou voľbou, pretože ponúka servery optimalizované pre P2P a pre torrenty. Tieto servery sú navrhnuté tak, aby poskytovali nielen vysoké rýchlosti potrebné na efektívne zdieľanie súborov, ale aj dodatočné vrstvy zabezpečenia a anonymitu, ktorú torrenting často vyžaduje. Či už ste vášnivý sharer, alebo len občasný používateľ torrentov, so ZoogVPN si môžete byť istí, že vaše torrentovacie aktivity zostanú súkromné a nanajvýš bezpečné. Avšak aj s VPN je potrebné dávať si pozor.

Zásada No-Logs policy

ZoogVPN je známy pevnou politikou „No-Logs“, čo znamená, že nezbiera a neukladá žiadne protokoly týkajúce sa aktivity svojich používateľov. Toto je kľúčová vlastnosť pre tých, ktorí hľadajú skutočné súkromie.

7 Zoogvpn No Logs

Cena ZoogVPN

Cena ZoogVPN je porovnateľná s ostatnými VPN. V mnohých prípadoch je dokonca nižšia ako cena známych značiek NordVPN (recenzia) alebo ExpressVPN (recenzia).

Najvýhodnejšie vyjde 24 mesačná tarifa, ku ktorej dostanete ešte 3 mesiace zadarmo. To znamená, že službu budete mať až na 27 mesiacov.

8 Zoogvpn Ceny

ZoogVPN je zadarmo. Teda jedna z jej taríf je zadarmo. Je samozrejme veľmi obmedzená, takže máte k dispozícii iba 5 lokalít a obmedzený prenos dát – 10 GB. A obmedzené je tiež používanie P2P. Bezplatné VPN majú skrátka zmysel iba pre jednorazové použitie v prípade núdze.

ZoogVPN pre Windows  

Aplikácia ZoogVPN je minimalistická s malými možnosťami nastavenia. Má intuitívne používateľské rozhranie, ktoré aj menej technicky zdatným používateľom umožní rýchle pripojenie k VPN serveru.

Windows aplikácia nie je nič pre technoidov. Možností nastavenia je málo, čo ocenia najmä menej skúsení používatelia, ktorí chcú VPN zapnúť a používať. Napriek tomu v nastavení nájdete najdôležitejšie bezpečnostné funkcie, aj keď niekomu by mohol chýbať napríklad split tunneling.

ZoogVPN pre Android

Aplikácia pre Android je tiež minimalistická a jednoduchá. Používa sa mi lepšie, ale to je, samozrejme, subjektívny pocit. Možnosti nastavenia sú na Androide tiež jednoduché a pre technickejších používateľov razantne obmedzené. Normálnym používateľom nebude v aplikácii nič nechýbať. O tom svedčí aj hodnotenie 4,4 hviezdičky na Google Play markete.

Zatiaľ čo aplikácia ponúka širokú škálu protokolov vrátane OpenVPN a IKEv2, niektorí používatelia vo svojich recenziách upozornili na občasné problémy s pripojením. Najmä v regiónoch s vysokým stupňom internetovej cenzúry. To môže znamenať, že aj napriek prítomnosti funkcií, ako je napríklad ZoogShadowing, môžu byť niektoré spojenia stále nestabilné. Avšak, aj napriek týmto potenciálnym nedostatkom, ktoré sa nedajú jednoznačne overiť, ponúka ZoogVPN pre Android solídne zabezpečenie, šifrovanie a súkromie na cestách.

Výhody a nevýhody ZoogVPN

Klady (+)Zápory (-)
+ Minimalistická aplikácia- Malý počet geolokácií
+ Závery rýchlostných testov
- Chýbajú pokročilé možnosti nastavenia aplikácie
+ No-Logs policy
+ Používanie na neobmedzenom počte zariadení súčasne
+ 7-dňová záruka vrátenia peňazí

Záverečné zhrnutie

ZoogVPN je konkurencieschopný poskytovateľ VPN služieb, ktorý ponúka spoľahlivú rýchlosť, intuitívne minimalistické rozhranie a rozumnú cenu. Rýchlosť pripojenia a ponuka serverov v lokalitách ako sú Čína a Rusko z neho robia atraktívny variant najmä pre používateľov, ktorí tieto lokácie vo svojej VPN postrádajú. Hoci počet serverov nie je taký veľký ako u niektorých konkurentov, ZoogVPN má dostačujúce kapacity, vzhľadom na aktuálny počet svojich používateľov.

Z bezpečnostného hľadiska je na tom služba dobre. Môže sa pochváliť niekoľkými protokolmi. Nechýbajú moderné WireGuard a staršie overené protokoly ako OpenVPN. Ochrana ZoogShadowing zaisťuje, že používatelia budú v bezpečí. Dokonca aj v krajinách s prísnou internetovou cenzúrou.

Jednou z ďalších silných stránok ZoogVPN je schopnosť spoľahlivo odblokovať obľúbené streamovacie služby. A určite musím spomenúť aj stabilnú podporu P2P a torrenty. A to všetko s prísľubom zásady „No-Logs policy“, čo znamená úplné súkromie a anonymitu používateľa pri prehliadaní internetu.

ZoogVPN má nejaké mínusy, ale verím, že budú v blízkej budúcnosti vyriešené. Za tie peniaze je to dobrá VPN.

Poďte si prečítať naše pravidelne aktualizované porovnanie, kde nájdete najlepšie VPN.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.