SEOwebmaster recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Recenzia: SEOwebmaster vám pomôže strážiť nielen on-page SEO

Kontrola technického on-page SEO môže byť pre veľa ľudí nudnou rutinou, ktorú sa im nechce robiť. Pokiaľ ju však podcenia a zanedbajú, tak ich to nakoniec môže stáť viac než stratený čas. Tu by sa vyplatil nejaký nástroj. Jedným takým je SEOwebmaster. V tomto článku sa dozviete, ako vám dokáže pomôcť.

Predstavenie nástroja SEOwebmaster

SEOwebmaster je nástroj pre prevádzkovateľov webov, a hlavne pre ich webmasterov. Tento nástroj pomáha odhaľovať on-page SEO chyby, zisťovať spätné odkazy a kontrolovať indexovanie stránok vo vyhľadávačoch Google a Seznam.cz.

Hoci je nástroj veľmi mladý, tak už ho používa 300+ klientov na viac ako 800 projektoch. Za týmto nástrojom stojí tvorca SEO nástroje SEMOR – Vít Michálek. SEMOR sme na WebhostingCentrum tiež recenzovali – Recenzia SEMOR. SEOwebmaster je oproti SEMORu jednoduchší. Nástroj nemá toľko funkcií. Má iba tie, ktoré sú dôležité pre správcov webových stránok.

Funkcie nástroja

SEOwebmaster má 3 hlavné funkcie – Kontrola indexácie, Spätné odkazy a On-page kontrola. Tieto funkcie má vlastne aj SEO nástroj SEMOR. Prečo teda používať SEOwebmaster?

Recenzia SEOwebmaster - funkcie nástroja
Funkcie nástroja SEOwebmaster.

Sú tu dva dôvody: jednoduchosť nástroja a automatika. Do SEOwebmastera vložíte projekt (web) a ten necháte sledovať. To ide v SEMORe síce tiež, ale nie v takom rozsahu ako v SEOwebmasteri. A tiež sa vám v nástroji nebudú motať ďalšie funkcie, ktoré má robustný SEO nástroj SEMOR.

[RECENZIA] #SEOwebmaster vám pomôže strážiť nielen on-page #SEO

Kontrola indexácie

Robot SEOwebmastera denne kontroluje počet indexovaných stránok vo vyhľadávačoch Google a Seznam. Vývoj indexácie stránok môžete sledovať za určité časové obdobie. Toto obdobie je ale závislé na používaní nástroja. SEOwebmaster nezobrazuje historický vývoj indexácie pred tým, než ste nástroj začali používať, ale zobrazuje dáta až od doby, kedy ste ho začali používať.

SEOwebmaster recenzia kontrola indexácie
Nástenka projektov.
Recenzie SEOwebmaster - kontrola indexácie prehľad
Vývoj indexácie stránok v grafoch.

Spätné odkazy

Spätné odkazy sú pre SEO jednou z najdôležitejších súčastí, preto je dôležité odkazy nielen získavať, ale ich aj strážiť. A to napríklad preto, aby ste zistili, či na vás neodkazuje nejaký závadný web. Tento nástroj tiež dokáže kontrolovať funkčnosť získaných odkazov, čo vám pomôže napríklad so sledovaním nakúpených spätných odkazov.

SEOwebmaster recenzie - kontrola spätných odkazov
Nástenka spätných odkazov.

On-page kontrola

Pri projektoch, ktoré majú viac podstránok určite oceníte automatickú kontrolu on-page prvkov a ich chýb ako sú napríklad duplicity v titulkoch a popisoch stránok. SEOwebmaster tiež dokáže kontrolovať statusové kódy podstránok webu, či nevracajú chybové 404 kódy alebo iný status kód, než je 200.

SEOwebmaster prechádza každé 3 dni až 200 stránok webu. Na týchto stránkach, okrem vyššie spomínaného, ​​kontroluje aj ich rýchlosť a priemerný TTFB (Time To First Byte) a ďalšie drobnosti, ktoré by mohli sťažovať robotom indexovanie webu.

Recenzia SEOwebmasteru - on-page SEO kontrola
Nástenka on-page SEO.

Cena

SEOwebmaster je ešte len v testovacom móde. Vít Michálek mi napísal, že s jeho cenou ešte len laboruje a tá že by mohla byť nakoniec ešte o niečo nižšia. V súčasnej dobe môžete nástroj testovať 14 dní zadarmo a potom vás bude stáť sledovanie jedného projektu 50 Kč (cca. 2 €) za mesiac. Každý ďalší projekt, ktorý by ste do svojho účtu pridali by vás stál už len 10 Kč (menej než 0,4 EUR) za mesiac.

Recenzia SEOwebmastera - cena
Cenník nástroja SEOwebmaster.

Praktické použitie SEOwebmastera

Ako sa dá SEOwebmaster použiť v praktickom svete? Spôsobov využitia sa ponúka niekoľko. Môže to byť monitorovanie vlastného projektu alebo špionáž konkurencie. Nástroj nie je podľa mňa vhodný pre obrovské projekty s desaťtisícami podstránok, ale určite sa dobre hodí pre menšie projekty.

Ja som si vzal za príklad Alzu. U tej mi SEOwebmaster za jediný deň zistil jednu podstránku, ktorá vracia chybovú stránku 404. Ako webmaster by som mal spozornieť a preskúmať, či by nebolo dobré pre stránku nastaviť presmerovanie 301, aby boli návštevníci presmerovaný na správnu stránku a nepadali na chybovú stránku webu.

SEOwebmaster recenzia - sledovanie status kódu
Ukážka reportu chybového status kódu 404.

Ako webmaster máte na nástenke k dispozícii rýchly prehľad chýb a upozornení, ktorým by ste mali venovať pozornosť. Určite je dobré si ich raz za čas prejsť a skontrolovať, či sa tam nevyskytujú nové a nepodchytené chyby.

Recenzie SEOwebmastera - nástenka chýb a upozornení
Prehľad chýb na webe.

Kontrola indexovania stránok je jednou z veľmi podstatných funkcií. SEOwebmaster každý deň kontroluje počet indexovaných stránok vo vyhľadávačoch a v prípade, ak by došlo k výraznému poklesu indexovaných stránok, vás na to upozorní.

Recenzie SEOwebmasteru - sledovanie indexácie stránok
Kontrola indexovaných stránok.

Ak totiž webu klesá počet indexovaných stránok, tak to vždy znamená nejaký problém. Buď vyhľadávač vydal nejaký update, ktorému sa váš web nepáčil alebo sú niektoré časti webu pre vyhľadávače nedostupné. Kvôli tomu sa stránky nezobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania a nemôžu ich tam nájsť čitatelia alebo zákazníci. Z toho dôvodu je dobré si nechať web strážiť automatickým nástrojom.

SEOwebmaster recenzie - kontrola interných odkazov
Ukážka prehľadu interných a externých odkazov.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ jednoduchosť- nedotiahnutie niektorých detailov
+ cena
+ automatizácia

Zhrnutie a záver

Ponúkalo by sa tvrdiť, že je SEOwebmaster ešte len v začiatkoch, takže by sa mu dali odpustiť nejaké mušky. To ale nie je úplne pravda, pretože sú to vlastne prevzaté funkcie z nástroja SEMOR, takže by mali byť ošetrené.

Ako zápor som dal niektoré nedotiahnuté veci. Tu som mal na mysli najmä funkciu on-page SEO Sitemap. Táto funkcia vám vytvorí strom vášho webu. Pokiaľ ale pridáte do nástroja väčší projekt s viacerými podstránkami, tak sa vám strom roztiahne do nezmyselných rozmerov a potom sa jednoducho nedá použiť. Nedá sa ani stiahnuť, napríklad ako mind mapa, takže je táto funkcia v podstate nepoužiteľná. Neviem, ako dlhý monitor by som potreboval na zobrazenie takého stromu. Obrázok vám napovie viac.

SEOwebmaster recenzia - sitemap
Roztiahnutá sitemapa.

Za tú cenu, čo SEOwebmaster stojí, je to na neho asi jediná výčitka. Skúste si ho sami. Máte 14 dní na testovanie a možno prídete na to, že by vám za málo peňazí ušetril hromadu práce.

[RECENZE] #SEOwebmaster vám pomůže hlídat nejen on-page #SEO
5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.