SEMrush backlink tool recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Spoločnosť Semrush vytvorila najrýchlejší nástroj na analýzu spätných odkazov

Doba je nekompromisne rýchla. Kto chce po roku 2021 úspešne súťažiť s konkurenciou, ten potrebuje najrýchlejšie analytické nástroje. Platforma Semrush preto vytvorila najrýchlejší nástroj pre analýzu a objavovanie spätných odkazov na svete. No a pre vás je to šanca, ako sa stať najrýchlejším linkbuiderem. Chcete vedieť viac?

Nepoznáte Semrush?

Semrush je predná platforma pre správu online viditeľnosti. V jednoduchosti by sa dalo povedať, že je to komplexný nástroj pre digitálny marketing. V ňom nájdete funkcie, ktoré vám pomôžu s optimalizáciou webu pre vyhľadávače (SEO), nástroje pre vyšperkovanie obsahového marketingu, PPC kampaní alebo funkcie pre jednoduchšie analyzovanie konkurencie a celého trhu. Viac o nástroji sa dozviete v našej recenzii Semrush.

Čo je na novinke od Semrush tak zásadného?

Semrush si dal v roku 2020 cieľ vytvoriť najväčšiu a najrýchlejšie sa aktualizujúcu databázu spätných odkazov. Záväzkom samozrejme bolo poraziť konkurentov ako je Ahrefs, Moz a Majestic. Nešlo však o prestavbu starého stroja. Prioritou bolo vytvoriť úplne nový nástroj, ktorý pracuje rýchlejšie a efektívnejšie ako kedykoľvek predtým.

Jeho vytvorenie údajne zabralo vyše 30 000 hodín práce odborných inžinierov a špecialistov na veľká dáta. Znamenalo to tiež pridať 500 nových a výkonnejších serverov s 14 000 TB úložného priestoru. To je priestor, na ktorý by sa zmestilo asi 238 miliónov hodín hudby. Ak počítam správne, tak by to mohlo byť cez 4,2 miliardy MP3 súborov.

Prepracovaná databáza obsahuje cez 43 biliónov odkazov. To je úctyhodné číslo, ale ďaleko dôležitejšia je nová metóda zberu. Tá vie zistiť a zobraziť nový spätný odkaz do jednej hodiny od jeho zverejnenia.

Ako to funguje?

Rýchlosť zisťovanie odkazov akéhokoľvek nástroja pre spätné odkazy možno znázorniť v dvoch krokoch:

  1. Prechádzanie webu a hľadanie spätných odkazov.
  2. Aktualizácia databázy / užívateľského rozhrania pre zobrazenie nových odkazov.

Ak spočítate časy, ktoré Semrush potrebuje na vykonanie krokov 1 a 2, môžete teoreticky publikovať úplne nový príspevok na blog a o 1 minútu neskôr v ňom získať spätný odkaz. Teoreticky o 40 minút neskôr je tento odkaz viditeľný v nástroji Semrush.

SEMrush backlink tool: ako to funguje?
Ako rýchly je Semrush? Zdroj: Semrush

Tým sa samozrejme zrýchľuje analyzovanie konkurencie. V skutočne veľmi konkurenčnom prostredí dokážete rýchlo získať dáta, ktoré vám pomôžu k rýchlejším reakciám na stratégiu vašej konkurencie.

Kde získal Semrush istotu, že je najrýchlejší?

Semrush sa potreboval kvôli egu a marketingu uistiť, že dokáže získavať dáta o nových odkazoch naozaj najrýchlejšie zo všetkých konkurentov. K tomu si vytvoril vlastný test, do ktorého bolo zahrnutých vyše 33 000 náhodných URL adries. Cieľom bolo zistiť, kto je rýchlejší. Víťazom sa samozrejme stal Semrush. Konkurenciou mu boli nástroje Ahrefs, Moz a Majestic.

Test prebiehal v skrátenej verzii asi nejako takto:

  1. Semrush získal od Common Crawl (nezisková organizácia, ktorá prechádza web a voľne poskytuje svoje archívy a dátové sady verejnosti) cez 33 000 náhodných URL adries.
  2. Pri každej URL sa meral čas, kedy bola prvýkrát objavená konkrétnym nástrojom ako spätný odkaz – Semrush, Ahrefs, Moz a Majestic.
  3. Potom sa počítal počet a percento prípadov, kedy našiel konkrétny nástroj spätný odkaz aspoň jeden deň pred ostatnými.
  4. Ak dvaja našli rovnaký spätný odkaz v rovnaký deň, tak to bola remíza a každý nástroj dostal jeden bod.
  5. Ak niekto nenašiel spätný odkaz v čase merania, bol počítaný ako posledný, kto tento odkaz objavil.

Semrush predbehol konkurenciu v 36,8% prípadoch.

SEMrush backlink tool: test rýchlosti
Test rýchlosti. Zdroj: Semrush

Semrush Dynamic Backlink Management

Vďaka kombinácii novej architektúry, najrýchlejšieho analytického nástroja s najaktuálnejšou databázou spätných odkazov a spoločne s ďalšími piatimi nástrojmi pre správu spätných odkazov, je Semrush ideálnym riešením pre ľudí a firmy, ktoré potrebujú dynamické marketingové riešenia pre správu spätných odkazov.

Teraz je šanca používať tento nástroj zadarmo

SEMrush backlink tool: ukážka nástroja
Ukážka nástroja Backlink Analytics

Semrush potrebuje nástroj otestovať. Možno tiež potrebuje získať ďalšie dáta. V každom prípade je to pre všetkých šanca si Semrush otestovať zadarmo. Ide ale o limitovanú ponuku, ktorá je časovo obmedzená. Ako? To nikto nevie. Takže utekajte testovať a ťažiť cenné dáta.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.