Atlas Vpn Recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Recenzia: Atlas VPN pre neobmedzený počet zariadení

Atlas VPN je málo známa služba, o ktorej ste možno nepočuli. Na prvý pohľad zaujme napríklad tým, že ide o freemium software, takže je možné používať túto VPN v obmedzenej verzii úplne zadarmo. Prémiová verzia ponúka silnejšie bezpečnostné funkcie, blokovanie reklamy a rýchlu serverovú infraštruktúru. Viac sa klasicky dozviete v tejto recenzii.

O Atlas VPN

Služba Atlas VPN vznikla v roku 2019. Už v tejto dobe bol VPN trh značne presýtený, takže aby mala šancu preraziť, musela ponúknuť odlišný model platenia za služby. A to takisto urobila. Atlas VPN je freemium služba, ktorá je v základe poskytovaná zadarmo. Je nutné podotknúť, že pomerne v obmedzenej miere. V bezplatnej verzii máte napríklad k dispozícii iba 3 lokality. Ja mám aktuálne na mobilom telefóne k dispozícii Holandsko, USA a Indiu, čo je pomerne málo oproti platenej verzii, ktorá ponúka 44 lokalít, ktoré používam vo Windows, kde som sa v aplikácii prihlásil k svojmu prémiovému účtu. Rozhodne sa ale nebojím označiť Atlas VPN ako jednu z najlepších VPN zdarma. A to najmä vďaka jej dôveryhodnosti.

Atlas VPN službe
Predstavenie Atlas VPN.

Dôveryhodnosť zvyšuje aj fakt, že Atlas VPN kúpila spoločnosť Nord Security, ktorá prevádzkuje inú virtuálnu sieť NordVPN alebo napríklad správcu hesiel NordPass. Nord Security pritom nekúpila nijakú malú rybu, pretože Atlas VPN dôveruje už niečo cez 6 miliónov ľudí po celom svete. To už možno stojí za zváženie používať túto virtuálnu privátnu sieť, ktorá patrí medzi najlepšie platené VPN, aké môžete nájsť v našom porovnaní VPN.

Aplikácia Atlas VPN

Väčšinou v recenziách hodnotím aplikácie až ku koncu, ale tu mi to nedá, aby som o aplikácii nenapísal v úvode. VPN služby majú väčšinou nesmierne jednoduché aplikácie, ktoré dokáže ovládať každý. Napríklad Private Internet Access je jedna z tých jednoduchších rovnako ako NordVPN. Atlas VPN posúva laťku jednoduchosti ešte o chlp vyššie, pretože perfektný UX. No jednoducho je to aplikácia s ľahkým používaním. Keď potrebujete niečo nastaviť alebo zapnúť nejakú funkciu, tak je to na 1-2 kliknutia myšou. To je neuveriteľné. Viac vám ukáže videoukážka z aplikácie.

Ukážka jednoduchej aplikácie pre Windows.

A keď už teda píšem o tých aplikáciách, tak si prezrieme aj aplikáciu pre Android. Tá mi príde oproti aplikácii pre Windows trochu zložitejšia, ale nie je to žiadna hrôza. Ono je jednoducho na displeji mobilného telefónu menej miesta, takže sa niektoré funkcie musia schovať za viac kliknutí.

Bezplatná aplikácia Atlas VPN pre Android.

V podstate by som tu hovoril na aplikáciu samú chválu, no nemôžem si nerýpnuť do inštalácie na Windows. Keď som aplikáciu nainštaloval, tak na mňa nevyskočilo žiadne okno o prebehnutej inštalácii. Aplikácia bola nainštalovaná, ale nešla spustiť. Nakoniec to vyriešil reštart Windows. Avšak to môže byť aj vinou novších Windows 11. Tak len aby ste s tým pri inštalácii počítali.

Aplikácie sú dostupné pre Windows, Mac, iOS, Android, Android TV a Amazon Fire TV. Atlas VPN má aplikaci pro Linux.

AtlasVPN donedávna nemal aplikáciu, ale v septembri 2022, po dlhom procese vývoja, sa AtlasVPN môže používať aj v systéme Linux na takmer všetkých distribúciách. Aplikáciu si môžete stiahnuť z webovej stránky AtlasVPN alebo priamo z úložiska.

Funkcie Atlas VPN

Ako som už písal v úvode, Atlas VPN je k dispozícii zadarmo, ale ak chcete od VPN viac funkcií, je potrebné si za službu zaplatiť. To je prirodzené. Na nejaké náhodné použitie vám bezplatná služba ale poslúži dosť dobre.

Atlas VPN dôležité funkcie
Dôležité funkcie, ktoré má každá kvalitná VPN.

Bezpečnosť

Každá VPN má mnoho možností využitia a rovnako tak ponúka množstvo benefitov. Jedným z hlavných dôvodov, prečo ľudia VPN používajú, je bezpečnosť. Atlas VPN má niekoľko bezpečnostných funkcií, ako je blokovanie reklamy a malware, split tunneling, vďaka ktorému môžete udeľovať výnimky, pri ktorých aplikáciách sa VPN pripojenie využívať nebude. Za zmienku tiež stojí použitie najmodernejšieho protokolu WireGuard®, ktorý využíva pokročilé kryptografické algoritmy, ale zároveň je veľmi rýchly a, samozrejme, bezpečný.

Atlas VPN bezpečnosť
Bezpečnostný štít Atlas VPN.

Ochrana súkromia

Atlas VPN má funkcie, ktoré chránia súkromie pri používaní internetu. Táto VPN má svoje DNS servery. Vďaka tomu sa nemusíte obávať, že niekto bude zaznamenávať, aké stránky na internete navštevujete. Atlas VPN má tiež pevne stanovené zásady o nezhromažďovaní dát a aktivít používateľov, čo zvyšuje mieru anonymity na najvyššiu úroveň.

Atlas VPN ochrana súkromia
Funkcia na ochranu súkromia.

Všetku dôveryhodnosť ochrany súkromia podčiarkujú technológie, ako perfektné šifrovanie za pomoci AES-256 s IPSec/IKEv2 a WireGuard, a pridáva do mixu zložky SHA-384 a PFS. Ak vám tie skratky nič nehovoria, sú to technológie a algoritmy, ktoré sa používajú pri šifrovaní. Hlavným zmyslom ich namiešania je vlastne vytvorenie nerozbitného šifrovania, ktoré nikto nedokáže prelomiť a odpočúvať. Nechýba tu ani funkcia Kill switch, ktorá vás v prípade výpadku VPN okamžite odpojí od internetu, takže žiadne dáta neuniknú.

Prístup k obsahu

VPN sa využívajú na prístup k blokovanému obsahu, ktorý služby blokujú na základe autorských práv. Kvôli tomu nemôžeme napríklad sledovať niektoré relácie na Netflixe, Amazon Prime, BBC a podobne. Vždy ide vlastne o geoblokáciu, keď ľudia z iných krajín nemajú právo sledovať ich blokovaný obsah.

Atlas VPN má servery takmer po celom svete. Aktuálne je to 44 lokalít. Počet serverov by som tak úplne neriešil, pretože niektoré VPN služby s tým vedia z marketingových dôvodov pomerne dobre čarovať, takže popri ich desaťtisícoch serverov potom vyzerá Atlas VPN so svojimi 750 servermi ako trpaslík. Vo väčšine prípadov použitia virtuálnych privátnych sietí je vám ohromný počet serverov k ničomu.

Atlas VPN Lokality Serverov
Lokality serverov.

Oveľa dôležitejšie je, že Atlas VPN vykonáva nielen kvôli streamovanému obsahu optimalizáciu serverov, aby sa programy neprerušovali, ale aby sa prehrávali plynule bez nejakého zdĺhavého načítania do vyrovnávacej pamäte a podobne. To je tiež možno jeden z dôvodov, prečo je Atlas VPN tak rýchla sieť. Pri hraní hier tu neurobíte chybu.

Neobmedzené použitie

Jeden z hlavných ťahákov, prečo Atlas VPN používať, je práve možnosť nainštalovať si aplikáciu na neobmedzený počet zariadení, kde ju môžete za jednu cenu používať. To je dobrá ponuka vzhľadom na to, že Atlas VPN má aplikácie pre Windows, iOS, Mac, Android, Android TV, Amazon Fire TV. Pretože ide o neobmedzený počet zariadení, tak sa ponúka možnosť pripojiť k VPN celú rodinu, ale neviem, či to zmluvné podmienky umožňujú.

Cena Atlas VPN

Ako som už písal, Atlas VPN je možné používať zadarmo, ale nejde o plnohodnotnú VPN. Teda aspoň nie z môjho pohľadu. Ja od VPN očakávam viac, a to mi bezplatné VPN neponúknu. Jediné plus je tu bezpečnosť aplikácie a dôveryhodnosť poskytovateľa, kedy si môžete byť istí, že vaše dáta nikto nezneužije ani vám nebude prehľadávať zariadenie. Teraz sa poďme pozrieť na to, koľko Atlas VPN stojí.

Atlas VPN Cena
Cena Atlas VPN.

Ako to u VPN býva, tak je možné vybrať si z niekoľkých dĺžok a cien predplatného. Najkratšia doba predplatného, kedy si službu zaplatíte na 1 mesiac, je, prirodzene, najdrahšia. Naopak cena predplatného na 3 roky vyjde najlacnejšie, ale musíte počítať s tým, že zaplatíte za 36 mesiacov naraz. Nemusíte sa ničoho báť, pretože keď vám nebude VPN vyhovovať, platí tu 30 denná garancia vrátenia peňazí. Ak chcete za VPN ešte viac ušetriť, sledujte zľavy a zľavové kupóny na Atlas VPN.

AtlasVPN, aký je rozdiel medzi verziami zdarma a Premium (platenou)?

Atlasvpn rozdiel mezi free a premium placenym tarifem

Rozdiel medzi verziami zdarma a prémiovou platenou verziou je v serverových lokalitách, kedy u verzie zdarma ste obmedzený na 3 serverové lokality (3 štáty) oproti 43 serverovým lokalitám v prémiovej verzii. Zásadný rozdiel je tiež v množstve prenesených dát. Vo verzii zdarma je dátový prenos limitovaný na 5 GB mesačne. Prémiová verzia AtlasVPN nemá dátový limit.

Platená verzia AtlasVPN ďalej ponúka napríklad servery optimalizované na streamovacie služby a lepšiu prenosovú rýchlosť.

Atlas VPN – test rýchlosti pripojenia

LokalitaDownload [Mbps]Upload [Mbps]Ping [ms]
USA (New York)23,9821,94114
EU (Frankfurt)26,3139,1429
Austrália (Sydney, Melbourne)27,089,68276
Nový Zéland (Auckland, Wellington)23,287,33308
Brazília (Sao Paulo)12,972,14225
Spojené Arabské Emiráty (Dubaj)13,089,18137
celosvetovo (priemer)21,114,9181,5

Výhody a nevýhody

Klady (+)Zápory (-)
+ Možnosť pripojiť neobmedzený počet zariadení- Niekomu môže vadiť málo serverových lokalít
+ Extrémne jednoduchá aplikácia
+ Servery optimalizované pre rýchlosť streamovacej služby
+ Podpora WireGuard Protocol
+ Bezplatná verzia (veľmi obmedzená)

Hodnotenie a záver

Atlas VPN je perfektná služba v pomere cena/výkon. Jednak má vlastnú bezplatnú verziu a veľmi jednoduché aplikácie, ale hlavne, má funkcie, ktoré pri VPN nutne potrebujete. A to ako s dôrazom na bezpečnosť a konektivitu, tak aj na možnosti využitia. Tu by Atlas VPN dostalo najvyšší počet bodov.

Potom je tu ale menší počet lokalít serverov. Tu Atlas VPN veľa neponúkne. Samozrejme, záleží na vašich preferenciách, pretože čo je jednému málo, to druhému bohato stačí. Jednoducho záleží na tom, na čo chcete virtuálnu privátnu sieť použiť. Na bežné použitie, ochranu súkromia, na sledovanie blokovaného obsahu a na hranie hier je to dobrá voľba.

Vy sa u VPN zaujímajte predovšetkým o bezpečnosť dát, kvalitu služby, rýchlosť pripojenia a taktiež o cenu. Tu vás Atlas VPN nesklame. To mi verte.

Poďte si prečítať naše pravidelne aktualizované porovnanie rýchlych VPN.

5/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.