Grow Flow Recenzia, SurferSEO

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.

Recenzia Surfer SEO Grow Flow: Zlepšite SEO pre váš web každý týždeň o kúsok!

Máte svoj eshop alebo web, cez ktorý ponúkate produkty či služby? Určite sa vám hlboko pod kožu vryla marketérska poučka pre online podnikanie, že nestačí mať pekný web a kvalitné produkty. To čo v online podnikaní zaváži je vaša viditeľnosť: 

  • Dobré umiestnenie vášho webu vo výsledkoch vyhľadávania vo vyhľadávačoch.
  • Distribuovanie obsahu na sociálne siete pre budovanie povedomia o vašej značke.
  • Platené reklamy vo vyhľadávačoch a na sociálnych sieťach.

Chcete zlepšovať svoje organické výsledky, alebo platiť za reklamy? 

V našom článku sa zameriame na nástroj Grow Flow, ktorý vám pomôže vylepšiť organické výsledky.

Surfer SEO

Ak ste ešte nepočuli o nástroji Surfer SEO, odporúčam vám začať článkom Recenzia: Dostane vás Surfer SEO na 1. pozíciu vo vyhľadávaní?

Stručne povedané Surfer SEO je nástroj, ktorý zanalyzuje konkurenčné weby vo vašom odbore vo výsledkoch vyhľadávania. Používa vlastné algoritmy a vlastné metriky na hodnotenie webov, zohľadňuje viac ako 500 faktorov. Výsledkom je zoznam odporúčaní, čo môžete zlepšiť na vašom webe. Čo konkurencia umiestnená vysoko v organických výsledkoch má a vy nie?

Nápad vytvoriť takýto nástroj mali online marketéri s dlhoročnou praxou z Poľskej Vroclavy. Všetky analýzy konkurenčných webov môžu byť robené manuálne, prečo však nemať šikovného pomocníka, ktorý dáta zanalyzuje automatizovane a rýchlejšie? Surfer SEO je na trhu od roku 2017 a dnes ho využíva viac ako 10 tisíc marketérov či správcov webu. 

Grow Flow – rozšírenie Surfer SEO

Nástroj Grow Flow, dostupný zatiaľ v BETA verzii je rozšírením Surfer SEO. 

Grow Flow monitoruje váš web a každý týždeň vám odporučí zoznam úloh na zlepšenie SEO pre váš web. Využíva na to pokročilú umelú inteligenciu, opiera sa o dáta získané porovnaním konkurenčných webov.

Funkcionalita Grow Flow

Grow Flow navrhuje 3 typy úloh pre vylepšenie SEO vášho webu:

  • Pridať chýbajúce kľúčové slová: Grow Flow identifikuje kľúčové slová z vašej oblasti, ktoré zatiaľ nepoužívate a odporučí vám ich.
  • Pridať interné linky: Ak pridávate stále nový obsah, nezabúdate náhodou na interné linkovanie? Grow Flow identifikuje texty, kde je vhodné pridať nové interné linky. 
  • Napísať a publikovať článok:  Na základe porovnania s vašou konkurenciou vám Grow Flow odporučí, ktoré témy ešte na vašom webe nie sú spracované. Konkurencia sa s podobnými článkami dobre umiestňuje vo výsledkoch vyhľadávania. Doplňte túto medzeru, napíšte článok aj vy!

Prihlásenie do Grow Flow cez Surfer SEO

Beta verzia Grow Flow je dosupná pre všetkých používateľov Surfer SEO zadarmo.

V admin rozhraní Surfer SEO, v spodnej časti menu sú dostupné novinky „What’s new?“, kde je pozvánka. Stačí klik na tlačidlo „Sign in with Google“ v pozvánke. Postup je potom rovnaký ako v nasledujúcej kapitole.

Ak používate platenú verziu Surfer SEO, tak úlohy z Grow Flow sa vám zobrazujú na týždňovej báze. V menu sa vytvorí samostatná sekcia:

Novinky Surfer Seo

Prihlásenie do Grow Flow – Freemium verzia

1 batch, t.j. 1 dávku úloh pre zlepšenie vášho webu si môžete zadarmo vyskúšať aj vo Freemium verzii Grow Flow

Na prihlásenie potrebujete Google účet a zároveň v procese prihlasovania musíte odsúhlasiť prístup ku vašej Google Search Console. 

Prihlasenie Freemium Grow Flow

Následne po prihlásení a odsúhlasení prístupu ku Google Search Console sa vám zobrazí zoznam domén, z ktorých môžete jednu vybrať na analýzu:

SurfSEO Grow Flow recenzia

Pre istotu vás systém upozorní, že v Beta verzii je možné zo zoznamu vybrať iba jednu doménu, následne už nie je možné robiť Grow Flow analýzy pre iné domény (ani vo Freemium ani v platenej verzii Surfer SEO):

SurfSEO Grow Flow recenzia

Analýza domény pomocou Grow Flow

Po výbere domény sa spustí analýza a výsledky analýzy a odporúčané úlohy sa zobrazia na samostatnej stránke. Analýza webu môže trvať niekoľko minút.

SurfSEO Grow Flow recenzia

Vygenerovaný zoznam obsahoval 10 úloh: Video ako Grow Flow funguje, video ako pridať nové kľúčové slová na vašu stránku, 3 úlohy na pridanie kľúčových slov, video ako pridať interné linky, 2 úlohy na pridanie interného linkovania, video ako publikovať nový článok a 1 úlohu s námetom na nový článok.

Grow Flow návrhy – Pridať chýbajúce kľúčové slová

Na úvod si môžete pozrieť video ako prevziať a využiť navrhované kľúčové slová na vašom webe:

SurfSEO Grow Flow recenzia

Príklad úlohy s návrhom kľúčových slov: Úloha obsahuje linku na článok/podstránku vášho webu a návrhy konkrétnych kľúčových slov, o ktoré môžete článok rozšíriť. Ak sú relevantné, vykopírujte si ich, otvorte článok a doplňte ich.

SurfSEO Grow Flow recenzia

Ak úlohu zrealizujete, môžete ju pomocou fialového tlačidla „Mark as Done“ označiť ako hotovú, zaradí sa v spodnej časti zoznamu. Môžete ju prípadne pomocou tlačidla „Undo“ označiť späť ako nerealizovanú. 

Grow Flow návrhy – Pridať interné linky

V úlohách máte video návod ako pridať interné linky:

SurfSEO Grow Flow recenzia

Príklad úlohy na interné linkovanie: V dvoch stĺpcoch sú „Zdrojová stránka“ (Source page) a „Cieľová stránka“ (Target page). Otvorte si zdrojovú stránku kliknutím na zobrazenú linku. Skopírujte si cieľovú stránku pomocou tlačidla „Copy target URL“ a potom pridajte text a odkaz do zdrojovej stránky.

SurfSEO Grow Flow recenzia

Ak úlohu zrealizujete, môžete ju pomocou fialového tlačidla „Mark as Done“ označiť ako hotovú, zaradí sa v spodnej časti zoznamu. Môžete ju prípadne pomocou tlačidla „Undo“ označiť späť ako nerealizovanú.  

Grow Flow návrhy – Napísať a publikovať články

Znova máte medzi úlohami video, ako pridať nový článok:

SurfSEO Grow Flow recenzia

Príklad úlohy s námetom na nový článok: Zadanie obsahuje odkaz na podobný článok na konkurenčnom webe a zoznam kľúčových slov. Je téma pre vás relevantná, pridajte si článok do Redakčného plánu. 

SurfSEO Grow Flow recenzia

Pomocou ikonky šípiek „Shuffle topic“ môžete zameniť tému článku. Avšak meniť témy môžete iba dovtedy, kým nekliknete na tlačidlo „Start“. Tlačidlom „Start“  si sprístupníte editor článkov, viac o tom ako naplno využiť jeho potenciál nájdete v recenzii Surfer SEO

Surfer Seo Editor Clankov

Obmedzenia Beta verzie Grow Flow

Ak nepoužívate Google Search Console, tak prihlásenie do Freemium verzie Grow Flow nie je možné. 

Ďalším obmedzením Grow Flow je minimálne 100 zobrazení vášho webu vo výsledkoch vyhľadávania denne (údaj impressions/day z Google Search Console). Ak máte menej zobrazení, Beta verzia Grow Flow vám neumožní výber takejto domény na analyzovanie.

V Beta verzii Grow Flow je možné využívať jeho funkcionalitu iba pre jednu doménu. Preto ak spravujete viacero webov, rozhodnite sa rozumne, pre ktorý chcete analýzu urobiť. Ak spustíte analýzu domény, jej zmena za inú už následne nie je možná možná.

Výhody a nevýhody Grow Flow

Klady (+)Zápory (-)
+ Intuitívne používateľské rozhranie.
- Je potrebné prepojenie s vašou Google Search Console.
+ Video návody ako spracovať jednotlivé úlohy.
- V Beta verzii je možnosť analýzy len pre jednu doménu.
+ 3 typy úloh, úlohy sú stručné, ich realizácia nezaberie veľa času. Nie je potrebné prácne samostatné plánovanie úloh.
- Funguje iba pre domény s viac ako 100 zobrazeniami denne.
+ Možnosť vyskúšať Freemium verziu s jednou dávkou úloh zadarmo.
- Nie je možné získať samostatný prístup, je to rozšírenie nástroja Surfer SEO.

Zhrnutie a záver

Freemium verzia Grow Flow rozhodne stojí za vyskúšanie. Nástroj má intuitívne rozhranie a vedie vás pomocou vysvetľujúcich videí ako postupovať. Vidíte potenciál v navrhnutých úlohách? Súhlasíte s tým, že zlepšia vaše umiestnenie vo výsledkoch vyhľadávania? Nám sa návrhy na zmeny v našom testovacom webe páčili.

Možno si poviete, že si viete podobné analýzy urobiť aj sami, pripraviť plány úloh na postupné zlepšovanie SEO, redakčné plány s témami článkov a pod. Na druhej strane, ak prenecháte túto prácu umelej inteligencii Grow Flow, získaný čas môžete využiť na zlepšenia samotné. 

Porozmýšľajte nad možnosťou získať ďalšie dávky úloh cez platenú verziu Surfer SEO. Vybrať si môžete z rôznych balíkov, najlacnejší je v hodnote cca 10 EUR týždenne. To nie je vôbec veľa za odborné analýzy a rady, ako predbehnúť vašu konkurenciu v organických výsledkoch vyhľadávania, čo myslíte?

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.